Beiskolázási információk
Beiskolázási információk
2024/2025-ös tanév
Baranya Vármegyei SZC Pollack Mihály Technikum és Kollégium
Címe: 7622 Pécs, Batthyány u. 1-3.
OM azonosító: 203049 / 015
Telefon: 72/513-680
www. pollack.hu
e-mail: titkarsag@pollack.hu
Igazgató: Szaffenauer József
A 2024/2025. tanévben induló képzések
Technikum
A technikum ötéves képzést nyújt: a diákok az első két évben a közismereti tárgyak mellett az adott ágazatról általános szakmai ismereteket szereznek (ebben a két évben minden diáknak jár havonta ösztöndíj, később tanulói munkabért vagy az átlaguk alapján tanulmányi ösztöndíjat kaphatnak), konkrét szakmát a 10. évfolyam után kell választaniuk.
Matematikából, magyarból, történelemből és az első idegen nyelvből ugyanolyan a tanterv, mint a gimnáziumokban. A negyedik tanév végén a diákok három közismereti tárgyakból érettségiznek, az ötödik év végén pedig nyelvi érettségit és szakmai vizsgát tesznek, amely emelt szintű érettséginek minősül, így öt év tanulás után egyszerre szerzik meg az érettségi bizonyítványt és a technikusi végzettséget. Mindez – ha egy diák a szakirányának megfelelően tanul tovább – előnyt jelent majd a felsőoktatási felvételin.
Képzési idő: 5 év
Oktatott idegen nyelvek: angol vagy német
Tagozatkód: 0901
Ágazat: építőipar
Az öt éves általános műveltséget megalapozó képzés érettségi és szakmai vizsgára készít fel. Az ágazathoz tartozó szakképesítések: Magasépítő technikus, Mélyépítő technikus, Útépítő, vasútépítő és fenntartó technikus
Tagozatkód: 0902
Ágazat: mezőgazdaság és erdészet
Az öt éves általános műveltséget megalapozó képzés érettségi és szakmai vizsgára készít fel. Az ágazathoz tartozó szakképesítés: Földmérő, földügyi és térinformatikai technikus
Tagozatkód: 0903
Ágazat: vegyipar
Az öt éves általános műveltséget megalapozó képzés érettségi és szakmai vizsgára készít fel. Az ágazathoz tartozó szakképesítés: Vegyész technikus
Felvételi követelmények
a) Hozott pont:
magyar nyelv és irodalom, matematika, történelem, idegen nyelv, építőipar ágazaton rajz, vegyipar ágazaton kémia, mezőgazdaság és erdészet ágazaton földrajz tantárgyak 7. osztály év végi és 8. osztály félévi osztályzatai.
Osztályzatonként max. 5 pont, összesen max. 50pont
b) Egészségügyi alkalmasság
Szakképző iskola
Ebben az iskolatípusban a szakmai ismeretek vannak a középpontban, a képzések után nem jár érettségi. A szakképző iskolák a technikumokkal szemben nem öt-, hanem hároméves képzéseket indítanak. A második évben kezdődik a szakosodott képzés, a harmadik év után szakképzettség szerezhető.
Ágazat: építőipar
Három éves képzésben közismereti képzés mellett középfokú építőipari szakképesítés szerezhető. Oktatott idegen nyelvek: angol vagy német.
A 9. évfolyam ágazati alapvizsgával zárul, utána a 10. évfolyamtól a szakmai képzés egy része vagy egésze szakképzési munkaszerződés keretében gyakorlati képzőhelyen valósul meg.
Tagozatkód: 0905
- ács
- burkoló
- kőműves
- festő, mázoló, tapétázó
- szárazépítő
Felvételi követelmények:
a) Hozott pont: magyar nyelv és irodalom, matematika, rajz tantárgyak 7. osztály év végi és 8. osztály félévi osztályzatai.
Osztályzatonként max. 5 pont, összesen max. 30 pont.
b) Egészségügyi alkalmasság minden szakképesítésnél szükséges
c) Festő, mázoló, tapétázó szakképesítésnél pályaalkalmassági követelmény is szükséges
A következő sajátos nevelési igényű tanulók fogadására képes az iskola:
–egyéb pszichés fejlődési zavarral (súlyos tanulási, figyelem- vagy magatartásszabályozási zavarral) küzdő
–beilleszkedési, tanulási, magatartási nehézséggel küzdő
Kérjük, a jelentkezési laphoz csatolják a szakértői véleményt is!
Kollégium
Fiú tanulóink az iskola kollégiumában kerülnek elhelyezésre.
Cím: 7621 Pécs, Jókai u. 8.
Leány tanulóink a város más kollégiumaiba kaphatnak felvételt.
Ösztöndíj
Bármelyik iskolatípust is választjátok, a tanulmányi eredményetek függvényében ösztöndíjat is szerezhettek. Ennek összegét a tanév első napján érvényben lévő minimálbérből számítják.Technikumban a 11. évfolyammal, szakképző iskolában a 10. évfolyammal kezdődően a diákok tanulmányi eredménytől függően akár havi 10 ezer és 50 ezer forint közötti összeggel kalkulálhatnak, ha valamilyen okból duális képzésben nem vesznek részt.
Az ösztöndíj egy részét pályakezdési támogatásként kapják meg a végzősök, melyre akkor vagytok jogosultak, ha sikeresen befejezitek a képzést és szakmát szereztek. Ennek összege a szakmai vizsga eredményétől függően egyszeri 150-300 ezer forint lehet.